Paralaksa tła

10 pytań, 10 mężczyzn, 10 historii pacjentów z rakiem prostaty Odc.9

4 stycznia 2021
10 pytań, 10 mężczyzn, 10 historii pacjentów z rakiem prostaty Odc.8
23 grudnia 2020
10 pytań, 10 mężczyzn, 10 historii pacjentów z rakiem prostaty Odc.10
4 stycznia 2021

Pan Waldemar

Uważność lekarza zdecydowała o skierowaniu Pana Waldemara na szczegółowe badania, które potwierdziły diagnozę raka prostaty.

– Choroba uświadamia, że jest się tylko kruchą istotą... Pierwsza informacja o raku jest szokiem, ale nie warto poddawać się czarnym myślom. Dobrze optymistycznie patrzeć w przyszłość, ufać w postęp medycyny – mówi Pan Waldemar i dodaje:

– W terapii wspierała mnie żona i dzieci oraz najbliżsi przyjaciele. Pomagały mi także pozytywne myśli, chociaż oczywiście zdarzały się chwile przygnębienia. Warto wiedzieć, że ma się do nich prawo, że to normalne.

Jak się żyje z chorobą? Jestem może trochę mniej aktywny, ale nie jest najgorzej 😊. Gdybym mógł dłużej być sprawny, na pewno bym z tej możliwości skorzystał. Jestem bardzo wdzięczny za fachowość i życzliwość lekarzy. Dobrze czuć, że jest się w najlepszych rękach. To bardzo pomaga. Podobnie jak wsparcie i rozmowy z innymi pacjentami. Grono, w którym słowo „pielucha” czy „podkład” nie jest powodem do skrepowania, jest bardzo cenne.

Co poradził bym innym? Nie warto się bać! Warto żyć pełnią życia.