18. Leczenie raka prostaty napromienianiem?

Pytania do Was18. Leczenie raka prostaty napromienianiem?
Andrzej Prostata Personel zapytał 9 miesięcy temu
9 odpowiedzi
Krysia. odpowiedział 9 miesięcy temu

W przypadku leczenia raka prostaty, warto jest się zapoznać z CyberKnife.

Stefan odpowiedział 8 miesięcy temu

To nic strasznego. Ważne, żeby przed rozpoczęciem leczenia odbyć rozmowę z lekarzem radioterapeutą, który wszystko wyjaśni, wytłumaczy a przede wszystkim trochę odczaruje radioterapię i legendy, które jej towarzyszą. Czasami panowie sami się niepotrzebnie nakręcają i przekazują dalej błędne informacje. Jestem po leczeniu 8 miesięcy i jest wszystko w porządku.

KAZIK odpowiedział 8 miesięcy temu

Co to jest CyberKnife???

Krysia odpowiedział 8 miesięcy temu

CeberKnife jest systemem do mikroradiochirurgii, co jest w niektórych sytuacjach alternatywą do klasycznej chirurgii. Pomimo, że w swojej nazwie ma „nóż” i „chirurgia” jest to metoda całkowicie nieinwazyjna, nie wymagająca znieczulenia oraz pozwalająca w większości przypadków na zachowanie aktywności. Leczenie polega na napromienieniu guza, z bardzo dużą dokładnością w trakcie jednego lub kilku seansów.

pacjent odpowiedział 8 miesięcy temu

Radioterapia wraz z chirurgią onkologiczną jest podstawową metodą leczenia chorych na raka gruczołu krokowego.

Żona odpowiedział 8 miesięcy temu

Radioterapia i brachyterapia raka prostaty. Jeszcze jest HIFU, która polega na zastosowaniu skupionej wiązki fal uderzeniowych o wysokim natężeniu, ale nie jest refundowana w Polsce

paweł odpowiedział 8 miesięcy temu

Ja miałem brachyterapię.

kajtek odpowiedział 8 miesięcy temu

Brachyterapia polega na umieszczeniu w prostacie pierwiastków radioaktywnych w taki sposób, aby zniszczyć nowotwór i jednocześnie ochronić narządy zdrowe (pęcherz, odbytnicę, jelita oraz kości miednicy) przed promieniowaniem.

MB odpowiedział 8 miesięcy temu

Wybór metody leczenia uzależniony jest od wielu czynników: stopnia zaawansowania choroby, oceny ryzyka (na podstawie stężenia PSA oraz wartości w skali Gleasona), wieku chorego i spodziewanego czasu przeżycia. Radioterapię -(tzw. teleradioterapię, czyli napromienianie ze źródła promieniowania znajdującego się poza ciałem pacjenta, lub brachyterapię, czyli napromienianie prowadzone po umieszczeniu źródła promieniowania w samym gruczole) stosuje się głównie u mężczyzn z nieco bardziej zaawansowaną chorobą, ale bez przerzutów odległych. Warto zapytać bezpośrednio lekarza o to co nurtuje pacjenta, co jest niezrozumiałe, przygotować sobie listę pytań.

Twoja odpowiedź