1. Myślałem, że to mnie nie dotyczy…

Pytania do Was1. Myślałem, że to mnie nie dotyczy…
Andrzej Prostata Personel zapytał 11 miesięcy temu
8 odpowiedzi
Jonasz odpowiedział 11 miesięcy temu

Trzeba wykonać badania w szpitalu

Jarosław z Warszawy odpowiedział 9 miesięcy temu

musisz się tym zainteresować

Andrzej odpowiedział 9 miesięcy temu

TRUDNO JEST ZAAKCEPTOWAĆ DIAGNOZĘ

Wojtek odpowiedział 8 miesięcy temu

każdy myśli, że choroba nas nie dotyczy. Może dotknąć każdego, ale nie nas. I tak jednego dnia wszystko wywraca się do góry nogami, bo choroba jednak jest nasza i trzeba zacząć się leczyć. I wtedy przychodzi refleksja, że trzeba było się regularnie badać.

kowal odpowiedział 8 miesięcy temu

Każdy tak myśli!! to jest normalne. Kto chciałby być chory?? 

witek odpowiedział 8 miesięcy temu

Nie ma innego wyjścia, trzeba to po prostu zaakceptować, ale trudniej jest się z tym pogodzić.

MB odpowiedział 8 miesięcy temu

Szacuje się, że jest obecnie drugim pod względem częstości nowotworem złośliwym rozpoznawanym u mężczyzn w Polsce i ustępuje jedynie rakowi płuca. Powolny ,łagodny przebieg  i prawdopodobnie dlatego rozwija się kilkanaście lat . Liczba nowo rozpoznawanych zachorowań szybko się zwiększa. Dokładne przyczyny rozwoju raka gruczołu krokowego nie są znane. Wiadomo, że występowanie tego rodzaju nowotworu wiąże się przede wszystkim ze starszym wiekiem oraz czynnikami genetycznymi . Standardem powinna być profilaktyka nowotworowa.

odpowiedział 7 miesięcy temu

Choroba może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy płci. Myślenie „to mnie nie dotyczy” może być uzasadnione, jeśli badania przesiewowe, które regularnie wykonujemy, to potwierdzają. W przeciwnym wypadku jest to oznaka zaklinania rzeczywistości. Wiemy już, że taka postawa nie jest skuteczna i może działać na naszą niekorzyść. Badania pokazują, że im szybciej wykryjemy chorobę, tym większe szanse na jej wyleczenie.

Twoja odpowiedź